Republican Candidates for the 2014 General Primary

FEDERAL

FOR UNITED STATES SENATOR
(Vote for ONE)

James D. "Jim" Oberweis

Douglas Lee Truax

STATE OF ILLINOIS

FOR GOVERNOR & LIEUTENANT GOVERNOR
(Vote for ONE)

Bill Brady/Maria Rodriguez

Dan Rutherford/Steve Kim

Kirk W. Dillard/Jil Tracy

Bruce Rauner/Evelyn Sanguinetti

FOR SECRETARY OF STATE
(Vote for ONE)

Michael Webster

FOR COMPTROLLER
(Vote for ONE)

Judy Baar Topinka

FOR TREASURER
(Vote for ONE)

Tom Cross

Bob Grogan

FOR ATTORNEY GENERAL
(Vote for ONE)

Paul M. Schimpf

KANE COUNTY

FOR COUNTY CLERK
(Vote for ONE)

John A."Jack" Cunningham

Mark Davoust

FOR COUNTY SHERIFF
(Vote for ONE)

Kevin Williams

Donald E. Kramer

FOR COUNTY TREASURER
(Vote for ONE)

David J. Rickert

CONG DIST 6

FOR REPRESENTATIVE IN CONGRESS 6TH CONGRESSIONAL DISTRICT
(Vote for ONE)

Peter J. Roskam

CONG DIST 8

FOR REPRESENTATIVE IN CONGRESS 8TH CONGRESSIONAL DISTRICT
(Vote for ONE)

Manju Goel

Larry Kaifesh

CONG DIST 11

FOR REPRESENTATIVE IN CONGRESS 11TH CONGRESSIONAL DISTRICT
(Vote for ONE)

Chris Balkema

Bert Miller

Darlene Senger

Ian Bayne

Craig Robbins

CONG DIST 14

FOR REPRESENTATIVE IN CONGRESS 14TH CONGRESSIONAL DISTRICT
(Vote for ONE)

Randall M. "Randy" Hultgren

SENATE DIST 33

FOR STATE SENATOR 33RD LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Karen McConnaughay

SENATE DIST 42

FOR STATE SENATOR 42ND LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

No Candidate

REP DIST 43

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 43RD REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

No Candidate

REP DIST 49

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 49RD REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Mike Fortner

REP DIST 50

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 50TH REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Julie Cosimo

Beth C. Goncher

Keith R. Wheeler

William F. Keck

REP DIST 52

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 52ND REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

David McSweeney

REP DIST 65

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 65TH REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Steven A. Andersson

Debbie Miller

Daniel J. Ugaste

REP DIST 66

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 66TH REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Michael W. Tryon

REP DIST 70

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 70TH REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Robert W. Pritchard

REP DIST 83

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 83RD REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

No Candidate

REP DIST 84

FOR THE REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY 84TH REPRESENTATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Krishna Bansal

COUNTY BOARD DISTRICT 1

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 1
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 3

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 3
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 5

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 5
(Vote for ONE)

Bill Lenert

Melisa Taylor

COUNTY BOARD DISTRICT 7

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 7
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 9

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 9
(Vote for ONE)

Thomas (T.R.) Smith

COUNTY BOARD DISTRICT 11

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 11
(Vote for ONE)

John P. Martin

Thomas R. Matson

COUNTY BOARD DISTRICT 13

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 13
(Vote for ONE)

Philip Lewis

COUNTY BOARD DISTRICT 15

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 15
(Vote for ONE)

Barbara Wojnicki

COUNTY BOARD DISTRICT 17

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 17
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 19

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 19
(Vote for ONE)

Kurt Robert Kojzarek

COUNTY BOARD DISTRICT 21

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 21
(Vote for ONE)

Rebecca Gillam

COUNTY BOARD DISTRICT 23

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 23
(Vote for ONE)

Margaret "Maggie" Auger

EDUCATIONAL SERVICE REGION - KANE 31

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Patricia A. Dal Santo

EDUCATIONAL SERVICE REGION - DEKALB 16

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

No Candidate

ESR - GRUNDY/KENDALL 24

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Christopher D. Mehochko

EDUCATIONAL SERVICE REGION - LAKE 34

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Roycealee J. Wood

EDUCATIONAL SERVICE REGION- MCHENRY 44

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Leslie Schermerhorn

2ND JUDICIAL DISTRICT

FOR JUDGE OF THE APPELLETE COURT 2ND JUDICIAL DISTRICT
(Vote for ONE)

Michael J. Burke

16TH JUD SUBCIR 3

FOR JUDGE OF THE JUDICIAL COURT 16th JUDICIAL CIRCUIT 3rd SUBCIRCUIT
(Vote for ONE)

Marmarie Kostelny

Donald (D.J.) Tegeler

FOR JUDGE OF THE JUDICIAL COURT 16th JUDICIAL CIRCUIT 3rd SUBCIRCUIT
(Vote for ONE)

James C. Hallock

David James Howard

Aurora 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 2
(Vote for ONE)

Judith Hickernell

Aurora 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 4
(Vote for ONE)

Linda A. Pasetti-Olson

Aurora 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 12
(Vote for ONE)

Sylvia E. Martens

Aurora 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 13
(Vote for ONE)

Salvatore Abbate

Aurora 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 14
(Vote for ONE)

Taylor E. Mc Williams

Aurora 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 6
(Vote for ONE)

Michelle Olache

Batavia 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 7
(Vote for ONE)

Brendan Hackett

Batavia 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 12
(Vote for ONE)

William Passalaqua

Batavia 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 13
(Vote for ONE)

Sylvia S. Keppel

Batavia 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 14
(Vote for ONE)

Doug Sullivan

Batavia 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 15
(Vote for ONE)

Leigh M. Tracy

Batavia 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 17
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 21
(Vote for ONE)

Jennifer Duncan

Blackberry 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 1
(Vote for ONE)

David L. Anderson

Blackberry 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 2
(Vote for ONE)

Rodney L. Feece

Blackberry 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 3
(Vote for ONE)

Dennis C. Ryan

Blackberry 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 4
(Vote for ONE)

Andrew E."Drew" Frasz

Blackberry 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 5
(Vote for ONE)

Vicki S. Danklefsen

Phillip C. Morris

Blackberry 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 6
(Vote for ONE)

Amy Schelich

Big Rock 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Big Rock 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Big Rock 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Big Rock 2
(Vote for ONE)

Terry Hunt

Burlington 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Burlington 1
(Vote for ONE)

Thomas (T.R.) Smith

Campton 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 1
(Vote for ONE)

Alan D. Rottmann

No Candidate

Campton 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 2
(Vote for ONE)

Bill McCornack

Campton 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 3
(Vote for ONE)

Richard Johansen

Campton 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 4
(Vote for ONE)

Mike Carlson

Campton 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 5
(Vote for ONE)

Thomas E. Stutesman

Campton 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 7
(Vote for ONE)

Thomas James Jassoy

Campton 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 8
(Vote for ONE)

Steven D. Galloway

Campton 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 9
(Vote for ONE)

Barbara Wojnicki

Campton 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 10
(Vote for ONE)

Sam Gallucci

Dundee 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 2
(Vote for ONE)

Lee Barrett

Dundee 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 6
(Vote for ONE)

William C. Zelsdorf

Dundee 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 9
(Vote for ONE)

Margaret Scalfaro

Dundee 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 10
(Vote for ONE)

John Marsala

Dundee 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 11
(Vote for ONE)

Allen Skillicorn

Dundee 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 14
(Vote for ONE)

Jonathan E. Radke

Dundee 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 15
(Vote for ONE)

Larry G. Braasch

Dundee 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 17
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 20
(Vote for ONE)

Michael J. Tennis

Dundee 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 22
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 23
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 24
(Vote for ONE)

Chris Kempf

Dundee 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 25
(Vote for ONE)

George E. Johnson

Dundee 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 26
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 27
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 28
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 29
(Vote for ONE)

Raymond Auger

Dundee 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 30
(Vote for ONE)

Michael A. Bielak

Dundee 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 31
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 32
(Vote for ONE)

Michael T. Cannizzo

Dundee 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 33
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 34
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 35 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 35
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 1
(Vote for ONE)

Edward (Ed) Southwell

Elgin 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 7
(Vote for ONE)

Douglas J. Scheflow

Elgin 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 8
(Vote for ONE)

Robert W. Siljestrom

Elgin 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 10
(Vote for ONE)

Catherine S. Hurlbut

Elgin 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 14
(Vote for ONE)

Vicki Pelock

Elgin 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 17
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 22
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 23
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 24
(Vote for ONE)

Thomas M. ("Tom") Hartwell

Elgin 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 25
(Vote for ONE)

Julie Ann Schmidt

Elgin 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 26
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 27
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 28
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 29
(Vote for ONE)

Jeffrey A. Meyer

Elgin 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 30
(Vote for ONE)

John E. Juergensmeyer

Elgin 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 31
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 32
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 33
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 34
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 35 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 35
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 36 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 36
(Vote for ONE)

Robert Follman

Elgin 37 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 37
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 38 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 38
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 39 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 39
(Vote for ONE)

Warren W. Redmond

Michael J. Kenyon

Elgin 40 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 40
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 41 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 41
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 42 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 42
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 43 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 43
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 44 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 44
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 45 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 45
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 46 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 46
(Vote for ONE)

David J. Rickert

Elgin 47 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 47
(Vote for ONE)

Ronald S. Edelmann, Sr.

Elgin 48 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 48
(Vote for ONE)

Steven P. Surnicki

Elgin 49 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 49
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 50 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 50
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 51 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 51
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 52 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 52
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 53 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 53
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 54 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 54
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 55 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 55
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 56 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 56
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 57 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 57
(Vote for ONE)

Robert B. Sauceda

Elgin 58 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 58
(Vote for ONE)

Robert L. Johnson

Elgin 59 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 59
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 1
(Vote for ONE)

Michael G. Foote

Geneva 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 4
(Vote for ONE)

Sam Hill

Geneva 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 5
(Vote for ONE)

Tracy Williams

Geneva 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 6
(Vote for ONE)

Denise D. La Cure

Geneva 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 8
(Vote for ONE)

Susan B. Dixon

Geneva 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 10
(Vote for ONE)

Patrick J. Murtaugh

Geneva 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 14
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 15
(Vote for ONE)

Kathryn Amacher

Geneva 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 17
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 21
(Vote for ONE)

Jeffrey N. Ward (Withdrawn)

Tina B. Yagla

Hampshire 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 1
(Vote for ONE)

Connie Von Keudell

Hampshire 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Hampshire 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 3
(Vote for ONE)

Keith T. Berkhout

Kaneville 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Kaneville 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Plato 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Plato 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 2
(Vote for ONE)

Mark Hamilton

Plato 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 4
(Vote for ONE)

Sharon J. Lynch

Rutland 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 5
(Vote for ONE)

Kurt Robert Kojzarek

Rutland 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 7
(Vote for ONE)

Catherine A. Portera

Rutland 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 9
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 1
(Vote for ONE)

John J. Hoscheit

St. Charles 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 2
(Vote for ONE)

Donald P. De Witte

St. Charles 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 3
(Vote for ONE)

Nabi R. Fakroddin

St. Charles 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 4
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 5
(Vote for ONE)

Peter G. Malone

St. Charles 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 6
(Vote for ONE)

Nancy A. Muzzey

St. Charles 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 7
(Vote for ONE)

Kenneth C. Shepro

St. Charles 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 8
(Vote for ONE)

Mark Davoust

No Candidate

St. Charles 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 9
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 10
(Vote for ONE)

Philip Lewis

St. Charles 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 11
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 12
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 13
(Vote for ONE)

Wade H. Weisman

St. Charles 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 14
(Vote for ONE)

John Arthur Anderson

St. Charles 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 15
(Vote for ONE)

Mark J. Rake

St. Charles 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 16
(Vote for ONE)

Arthur J. Lemke

St. Charles 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 17
(Vote for ONE)

Daniel W. Thorne

St. Charles 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 18
(Vote for ONE)

Nancy Weber

St. Charles 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 19
(Vote for ONE)

Judith Mc Connell

St. Charles 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 20
(Vote for ONE)

Mary Lynn Swanson

St. Charles 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 21
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 22
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 23
(Vote for ONE)

Stanley J. Wojciechowski

St. Charles 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 24
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 25
(Vote for ONE)

H Jack McCorkle

St. Charles 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 26
(Vote for ONE)

Craig C. Conn

St. Charles 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 27
(Vote for ONE)

Charles Simpson

St. Charles 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 28
(Vote for ONE)

Robert A. Kudlicki, Jr.

St. Charles 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 29
(Vote for ONE)

Susan C. Russell

St. Charles 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 30
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 31
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 32
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 33
(Vote for ONE)

Scott L. Seraphin

St. Charles 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 34
(Vote for ONE)

No Candidate

Sugar Grove 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Sugar Grove 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 2
(Vote for ONE)

Stanton J. "Stan" Bond

Sugar Grove 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 3
(Vote for ONE)

James D. Oberweis

Sugar Grove 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 4
(Vote for ONE)

Richard C. Slocum

Sugar Grove 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 5
(Vote for ONE)

Jeremy Ramirez

Sean Patrick Herron

Sugar Grove 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Virgil 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Virgil 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Virgil 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Virgil 2
(Vote for ONE)

No Candidate