Democratic Candidates for the 2008 General Primary

(Printable List)

FEDERAL

FOR PRESIDENT OF THE UNITED STATES<br />(VOTE FOR ONE)

Barack Obama

Hillary Clinton

John Edwards

"William ""Bill"" B." Richardson III

Dennis J. Kucinich

Christopher John Dodd

Joe Biden

FOR UNITED STATES SENATOR<br />(VOTE FOR ONE)

Richard J. Durbin

14th CONGRESSIONAL DISTRICT - Special

FOR REPRESENTATIVE IN CONGRESS<br />14th CONGRESSIONAL DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

Bill Foster

John Laesch

Jotham Stein

COUNTY

FOR CIRCUIT CLERK<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

FOR COUNTY RECORDER<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

FOR STATES ATTORNEY<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

FOR COUNTY AUDITOR<br />(VOTE FOR ONE)

Thomas K. Sandor

FOR COUNTY CORONER<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

FOR COUNTY BOARD CHAIRMAN<br />(VOTE FOR ONE)

Sandy Kaczmarski

14 US REP

FOR REPRESENTATIVE IN CONGRESS<br />14th CONGRESSIONAL DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

John Laesch

Jotham Stein

Bill Foster

Joe Serra

FOR DELEGATE TO THE NATIONAL NOMINATING CONVENTION<br />14th CONGRESSIONAL DISTRICT<br />(V

Linda Chapa Lavia

Mark Guethle

Linda Ramirez Sliwinski

Stephen A. Slack

Alex Arroyo

Sylvia Leonberger

Daniel Barreiro

Kathleen R. Burgess

Ralph Hardy

Jeff Karl Kowalski

Mary Kowalski

Laura Fletcher

Maury Goodman

Ryan Kerchner

Loretta Renzetti

FOR ALTERNATE DELEGATE TO THE NATIONAL NOMINATING CONVENTION<br />14th CONGRESSIONAL DISTRICT<br />

Manny Maysonet

Fred Casillas

Matthew Swanson

Frank Craig

42 IL SENATE

FOR STATE SENATOR<br />42nd LEGISLATIVE DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

Linda Holmes

48 IL SENATE

FOR STATE SENATOR<br />48th LEGISLATIVE DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

43 IL REP

FOR REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY<br />43rd REPRESENTATIVE DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

Keith Farnham

49 IL REP

FOR REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY<br />49th REPRESENTATIVE DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

50 IL REP

FOR REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY<br />50th REPRESENTATIVE DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

Mary Schneider

55 IL REP

FOR REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY<br />55th REPRESENTATIVE DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

Broc Montgomery

83 IL REP

FOR REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY<br />83rd REPRESENTATIVE DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

Linda Chapa LaVia

95 IL REP

FOR REPRESENTATIVE IN THE GENERAL ASSEMBLY<br />95th REPRESENTATIVE DISTRICT<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

AURORA 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 1

Paul J. Shoemaker

AURORA 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 2

Frank Craig

AURORA 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 3

No Candidate Filed

AURORA 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 4

Lori Renzetti

AURORA 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 5

Clifford Cook

AURORA 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 6

Alfredo Talip

AURORA 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 7

Gerald A. Jones

AURORA 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 8

No Candidate Filed

AURORA 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 9

No Candidate Filed

AURORA 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 10

No Candidate Filed

AURORA 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 11

No Candidate Filed

AURORA 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 12

No Candidate Filed

AURORA 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 13

No Candidate Filed

AURORA 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 14

Tanya Berley

AURORA 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 15

Anthony E. Wadas

John Shoemaker

BATAVIA 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 1

No Candidate Filed

BATAVIA 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 2

No Candidate Filed

BATAVIA 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 3

Howard R Katz

BATAVIA 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 4

No Candidate Filed

BATAVIA 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 5

No Candidate Filed

BATAVIA 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 6

No Candidate Filed

BATAVIA 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 7

No Candidate Filed

BATAVIA 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 8

No Candidate Filed

BATAVIA 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 9

Mary Schneider

BATAVIA 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 10

No Candidate Filed

BATAVIA 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 11

No Candidate Filed

BATAVIA 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 12

Arthur Velasquez

BATAVIA 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 13

No Candidate Filed

BATAVIA 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 14

No Candidate Filed

BATAVIA 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 15

No Candidate Filed

BATAVIA 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 16

No Candidate Filed

BATAVIA 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 17

No Candidate Filed

BATAVIA 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 18

No Candidate Filed

BATAVIA 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 19

No Candidate Filed

BATAVIA 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 20

No Candidate Filed

BATAVIA 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 21

Mark Guethle

BLACKBERRY 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BLACKBERRY 1

No Candidate Filed

BLACKBERRY 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BLACKBERRY 2

No Candidate Filed

BLACKBERRY 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BLACKBERRY 3

Sandy Kaczmarski

BLACKBERRY 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BLACKBERRY 4

No Candidate Filed

BLACKBERRY 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BLACKBERRY 5

No Candidate Filed

BIG ROCK 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BIG ROCK 1

No Candidate Filed

BIG ROCK 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BIG ROCK 2

No Candidate Filed

BURLINGTON 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BURLINGTON 1

No Candidate Filed

CAMPTON 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 1

No Candidate Filed

CAMPTON 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 2

No Candidate Filed

CAMPTON 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 3

Joyanne B. Mills

CAMPTON 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 4

No Candidate Filed

CAMPTON 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 5

No Candidate Filed

CAMPTON 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 6

No Candidate Filed

CAMPTON 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 7

Sam Cicinelli

CAMPTON 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 8

No Candidate Filed

CAMPTON 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 9

No Candidate Filed

CAMPTON 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 10

No Candidate Filed

DUNDEE 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 1

No Candidate Filed

DUNDEE 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 2

George Schwartz

DUNDEE 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 3

No Candidate Filed

DUNDEE 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 4

DeWitt D Crofoot Jr

DUNDEE 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 5

No Candidate Filed

DUNDEE 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 6

No Candidate Filed

DUNDEE 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 7

Joseph R. Haimann

DUNDEE 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 8

No Candidate Filed

DUNDEE 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 9

No Candidate Filed

DUNDEE 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 10

No Candidate Filed

DUNDEE 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 11

No Candidate Filed

DUNDEE 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 12

No Candidate Filed

DUNDEE 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 13

No Candidate Filed

DUNDEE 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 14

No Candidate Filed

DUNDEE 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 15

No Candidate Filed

DUNDEE 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 16

No Candidate Filed

DUNDEE 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 17

No Candidate Filed

DUNDEE 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 18

No Candidate Filed

DUNDEE 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 19

No Candidate Filed

DUNDEE 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 20

No Candidate Filed

DUNDEE 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 21

No Candidate Filed

DUNDEE 22

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 22

No Candidate Filed

DUNDEE 23

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 23

No Candidate Filed

DUNDEE 24

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 24

David B. Reece

DUNDEE 25

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 25

No Candidate Filed

DUNDEE 26

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 26

Marian K. Gamble

DUNDEE 27

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 27

No Candidate Filed

DUNDEE 28

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 28

No Candidate Filed

DUNDEE 29

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 29

No Candidate Filed

DUNDEE 30

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 30

No Candidate Filed

DUNDEE 31

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 31

No Candidate Filed

DUNDEE 32

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 32

No Candidate Filed

DUNDEE 33

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 33

Judith E. Gallagher

DUNDEE 34

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 34

No Candidate Filed

DUNDEE 35

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 35

No Candidate Filed

ELGIN 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 1

No Candidate Filed

ELGIN 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 2

Carol Rauschenberger

ELGIN 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 3

Jennifer Whalen

ELGIN 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 4

No Candidate Filed

ELGIN 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 5

Frank Imhoff

ELGIN 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 6

No Candidate Filed

ELGIN 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 7

No Candidate Filed

ELGIN 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 8

Mohammad Iqbal

ELGIN 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 9

No Candidate Filed

ELGIN 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 10

John M. Hamilton

Hidayat Y. Khan

ELGIN 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 11

No Candidate Filed

ELGIN 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 12

No Candidate Filed

ELGIN 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 13

Jean U. Cattron

ELGIN 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 14

Tanisha Baker

ELGIN 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 15

No Candidate Filed

ELGIN 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 16

No Candidate Filed

ELGIN 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 17

Elizabeth Doherty

ELGIN 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 18

No Candidate Filed

ELGIN 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 19

No Candidate Filed

ELGIN 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 20

No Candidate Filed

ELGIN 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 21

No Candidate Filed

ELGIN 22

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 22

Laurel Bault

ELGIN 23

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 23

Deborah L Fay

ELGIN 24

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 24

No Candidate Filed

ELGIN 25

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 25

No Candidate Filed

ELGIN 26

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 26

No Candidate Filed

ELGIN 27

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 27

No Candidate Filed

ELGIN 28

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 28

No Candidate Filed

ELGIN 29

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 29

No Candidate Filed

ELGIN 30

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 30

No Candidate Filed

ELGIN 31

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 31

Mary Shesgreen

ELGIN 32

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 32

No Candidate Filed

ELGIN 33

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 33

No Candidate Filed

ELGIN 34

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 34

William S. Becker

ELGIN 35

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 35

No Candidate Filed

ELGIN 36

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 36

No Candidate Filed

ELGIN 37

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 37

Clifford J. Olson

ELGIN 38

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 38

No Candidate Filed

ELGIN 39

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 39

No Candidate Filed

ELGIN 40

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 40

C. Leon Miller

ELGIN 41

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 41

No Candidate Filed

ELGIN 42

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 42

No Candidate Filed

ELGIN 43

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 43

Deborah Willis

ELGIN 44

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 44

Janice Bennett

ELGIN 45

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 45

No Candidate Filed

ELGIN 46

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 46

No Candidate Filed

ELGIN 47

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 47

Jeanne Sigman

ELGIN 48

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 48

Jody Schmeck

ELGIN 49

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 49

No Candidate Filed

ELGIN 50

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 50

No Candidate Filed

ELGIN 51

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 51

No Candidate Filed

ELGIN 52

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 52

No Candidate Filed

ELGIN 53

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 53

No Candidate Filed

ELGIN 54

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 54

Dennis Dilley

ELGIN 55

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 55

No Candidate Filed

ELGIN 56

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 56

No Candidate Filed

ELGIN 57

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 57

Ed Rzeppa

GENEVA 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 1

No Candidate Filed

GENEVA 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 2

No Candidate Filed

GENEVA 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 3

No Candidate Filed

GENEVA 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 4

No Candidate Filed

GENEVA 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 5

No Candidate Filed

GENEVA 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 6

No Candidate Filed

GENEVA 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 7

No Candidate Filed

GENEVA 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 8

No Candidate Filed

GENEVA 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 9

No Candidate Filed

GENEVA 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 10

No Candidate Filed

GENEVA 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 11

No Candidate Filed

GENEVA 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 12

Michael M. Linder

GENEVA 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 13

Carolyn D. Sprawka

GENEVA 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 14

No Candidate Filed

GENEVA 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 15

No Candidate Filed

GENEVA 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 16

No Candidate Filed

GENEVA 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 17

No Candidate Filed

GENEVA 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 18

No Candidate Filed

GENEVA 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 19

No Candidate Filed

GENEVA 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 20

No Candidate Filed

GENEVA 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 21

No Candidate Filed

HAMPSHIRE 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />HAMPSHIRE 1

No Candidate Filed

HAMPSHIRE 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />HAMPSHIRE 2

No Candidate Filed

HAMPSHIRE 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />HAMPSHIRE 3

No Candidate Filed

KANEVILLE 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />KANEVILLE 1

No Candidate Filed

PLATO 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />PLATO 1

No Candidate Filed

PLATO 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />PLATO 2

No Candidate Filed

PLATO 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />PLATO 3

No Candidate Filed

RUTLAND 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />RUTLAND 1

No Candidate Filed

RUTLAND 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />RUTLAND 2

No Candidate Filed

RUTLAND 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />RUTLAND 3

No Candidate Filed

RUTLAND 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />RUTLAND 4

No Candidate Filed

RUTLAND 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />RUTLAND 5

No Candidate Filed

RUTLAND 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />RUTLAND 6

No Candidate Filed

RUTLAND 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />RUTLAND 7

No Candidate Filed

ST. CHARLES 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 1

No Candidate Filed

ST. CHARLES 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 2

Douglas Donnan

ST. CHARLES 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 3

Andrew Edgar

ST. CHARLES 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 4

No Candidate Filed

ST. CHARLES 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 5

No Candidate Filed

ST. CHARLES 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 6

No Candidate Filed

ST. CHARLES 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 7

No Candidate Filed

ST. CHARLES 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 8

No Candidate Filed

ST. CHARLES 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 9

No Candidate Filed

ST. CHARLES 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 10

No Candidate Filed

ST. CHARLES 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 11

No Candidate Filed

ST. CHARLES 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 12

No Candidate Filed

ST. CHARLES 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 13

No Candidate Filed

ST. CHARLES 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 14

No Candidate Filed

ST. CHARLES 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 15

No Candidate Filed

ST. CHARLES 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 16

No Candidate Filed

ST. CHARLES 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 17

No Candidate Filed

ST. CHARLES 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 18

No Candidate Filed

ST. CHARLES 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 19

No Candidate Filed

ST. CHARLES 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 20

No Candidate Filed

ST. CHARLES 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 21

No Candidate Filed

ST. CHARLES 22

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 22

Ronald Spychalski

ST. CHARLES 23

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 23

No Candidate Filed

ST. CHARLES 24

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 24

No Candidate Filed

ST. CHARLES 25

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 25

Stephen Bruesewitz

ST. CHARLES 26

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 26

No Candidate Filed

ST. CHARLES 27

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 27

No Candidate Filed

ST. CHARLES 28

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 28

No Candidate Filed

ST. CHARLES 29

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 29

Beth Penesis

ST. CHARLES 30

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 30

No Candidate Filed

ST. CHARLES 31

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 31

No Candidate Filed

ST. CHARLES 32

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 32

No Candidate Filed

ST. CHARLES 33

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 33

No Candidate Filed

ST. CHARLES 34

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 34

No Candidate Filed

SUGAR GROVE 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />SUGAR GROVE 1

No Candidate Filed

SUGAR GROVE 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />SUGAR GROVE 2

No Candidate Filed

SUGAR GROVE 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />SUGAR GROVE 3

Jorge Torrens

SUGAR GROVE 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />SUGAR GROVE 4

No Candidate Filed

SUGAR GROVE 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />SUGAR GROVE 5

No Candidate Filed

SUGAR GROVE 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />SUGAR GROVE 6

No Candidate Filed

VIRGIL 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />VIRGIL 1

No Candidate Filed

VIRGIL 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />VIRGIL 2

No Candidate Filed

WARD 1 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 1

No Candidate Filed

WARD 1 PRECINCT 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 2

No Candidate Filed

WARD 1 PRECINCT 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 3

Alan H. Schuler

WARD 1 PRECINCT 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 4

Eric Rodriguez

WARD 1 PRECINCT 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 5

Daniel Barreiro

WARD 1 PRECINCT 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 6

Donnell Collins

John Robinson

WARD 1 PRECINCT 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 7

Donnell Collins

WARD 1 PRECINCT 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 8

No Candidate Filed

WARD 1 PRECINCT 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 1 PRECINCT 9

No Candidate Filed

WARD 2 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 2 PRECINCT 1

No Candidate Filed

WARD 2 PRECINCT 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 2 PRECINCT 2

Linda Chapa LaVia

WARD 2 PRECINCT 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 2 PRECINCT 3

No Candidate Filed

WARD 2 PRECINCT 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 2 PRECINCT 4

Myrna Molina

WARD 2 PRECINCT 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 2 PRECINCT 5

Sylvia Leonberger

WARD 2 PRECINCT 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 2 PRECINCT 6

Amy Cihak

WARD 3 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 1

No Candidate Filed

WARD 3 PRECINCT 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 2

Arlene H. Shoemaker

Stephanie Kifowit

WARD 3 PRECINCT 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 3

Marco Orozco

WARD 3 PRECINCT 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 4

No Candidate Filed

WARD 3 PRECINCT 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 5

No Candidate Filed

WARD 3 PRECINCT 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 6

No Candidate Filed

WARD 3 PRECINCT 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 7

No Candidate Filed

WARD 3 PRECINCT 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 8

No Candidate Filed

WARD 3 PRECINCT 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 9

No Candidate Filed

WARD 3 PRECINCT 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 3 PRECINCT 10

Christina Campos

WARD 4 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 1

Laurence J. Quick

WARD 4 PRECINCT 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 2

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 3

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 4

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 5

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 6

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 7

Brian Pollock

WARD 4 PRECINCT 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 8

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 9

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 10

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 11

Bonnie Lee Kunkel

WARD 4 PRECINCT 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 12

No Candidate Filed

WARD 4 PRECINCT 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 4 PRECINCT 13

No Candidate Filed

WARD 5 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 1

Hector Cruz

WARD 5 PRECINCT 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 2

No Candidate Filed

WARD 5 PRECINCT 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 3

Kathleen R Wallbaum

WARD 5 PRECINCT 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 4

David W. Moore

WARD 5 PRECINCT 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 5

Georgina Poole

WARD 5 PRECINCT 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 6

No Candidate Filed

WARD 5 PRECINCT 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 7

No Candidate Filed

WARD 5 PRECINCT 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 8

Arlene Theresa Shoemaker

Victoria Gibbs

WARD 5 PRECINCT 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 9

Juan R. Thomas

WARD 5 PRECINCT 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 10

No Candidate Filed

WARD 5 PRECINCT 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 11

Suely Ann Cabral

WARD 5 PRECINCT 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 12

Michelle T. Emanuel

Ed Nendick

WARD 5 PRECINCT 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 5 PRECINCT 13

John M. Barr

WARD 6 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 1

Ismael Rodriguez-Espircueta

Latricia Stone

WARD 6 PRECINCT 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 2

No Candidate Filed

WARD 6 PRECINCT 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 3

No Candidate Filed

WARD 6 PRECINCT 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 4

Steven Greenblatt

WARD 6 PRECINCT 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 5

No Candidate Filed

WARD 6 PRECINCT 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 6

Lillian Perry

WARD 6 PRECINCT 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 7

No Candidate Filed

WARD 6 PRECINCT 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 8

Peter Banahoski

WARD 6 PRECINCT 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 9

Darrick Hicks

WARD 6 PRECINCT 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 6 PRECINCT 10

No Candidate Filed

WARD 7 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 1

No Candidate Filed

WARD 7 PRECINCT 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 2

Gloria Alexander

WARD 7 PRECINCT 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 3

No Candidate Filed

WARD 7 PRECINCT 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 4

No Candidate Filed

WARD 7 PRECINCT 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 5

No Candidate Filed

WARD 7 PRECINCT 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 6

No Candidate Filed

WARD 7 PRECINCT 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 7

No Candidate Filed

WARD 7 PRECINCT 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 8

Alex Arroyo

WARD 7 PRECINCT 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 7 PRECINCT 9

Rudy Neuberger

WARD 8 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 8 PRECINCT 1

No Candidate Filed

WARD 9 PRECINCT 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />WARD 9 PRECINCT 1

No Candidate Filed

COUNTY BOARD 2

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 2<br />(VOTE FOR ONE)

Donnell Collins

COUNTY BOARD 4

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 4<br />(VOTE FOR ONE)

Bonnie Lee Kunkel

COUNTY BOARD 6

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 6<br />(VOTE FOR ONE)

Ron Ford

COUNTY BOARD 8

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 8<br />(VOTE FOR ONE)

Rudy Neuberger

COUNTY BOARD 10

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 10<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

COUNTY BOARD 12

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 12<br />(VOTE FOR ONE)

Ronald Spychalski

COUNTY BOARD 14

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 14<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

COUNTY BOARD 16

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 16<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

COUNTY BOARD 18

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 18<br />(VOTE FOR ONE)

Jeanette Mihalec

COUNTY BOARD 20

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 20<br />(VOTE FOR ONE)

Jesus de la Isla

Cristina Castro

COUNTY BOARD 22

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 22<br />(VOTE FOR ONE)

Ed Rzeppa

COUNTY BOARD 24

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 24<br />(VOTE FOR ONE)

Hollie Kissane

COUNTY BOARD 26

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 26<br />(VOTE FOR ONE)

No Candidate Filed

1 SUBCIRCUIT

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT<br />16th JUDICIAL CIRCUIT<br />1st SUBCIRCUIT<br />(To fill an Additional Judgeship A)<br />(VOTE FOR ONE)

Mark Wade

Herb Hill

Jim Murphy

Paul L. Greviskes

Renee L. Robinson

2 SUBCIRCUIT

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT<br />16th JUDICIAL CIRCUIT<br />2nd SUBCIRCUIT<br />(To fill an Additional Judgeship A)<br />(VOTE FOR ONE)

John A. Noverini