Democratic Candidates for the 2004 General Primary

KANE COUNTY

FOR RECORDER

Michael Lowery

FOR STATE'S ATTORNEY

Renee' L. Robinson

FOR CORONER

Robert Moore

FOR COUNTY BOARD CHAIRMAN

Thomas W. Meadath

COUNTY BOARD DISTRICT 2

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 2

Roland N. Schuetz (Withdrawn)

COUNTY BOARD DISTRICT 4

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 4

Bonnie Lee Kunkel

Frank Craig

COUNTY BOARD DISTRICT 6

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 6

Paul L. Greviskes

COUNTY BOARD DISTRICT 8

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 8

Rudolf M. (Rudy) Neuberger

COUNTY BOARD DISTRICT 10

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 10

Howard R. Katz

COUNTY BOARD DISTRICT 14

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 14

Elaine Stern

COUNTY BOARD DISTRICT 20

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 20

Marlena Fox

COUNTY BOARD DISTRICT 22

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 22

Edward G Rzeppa

COUNTY BOARD DISTRICT 24

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD<br />DISTRICT 24

Hollie Kissane

AURORA 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 4

Loretta Renzetti

AURORA 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 6

Alfredo Talip

AURORA 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 7

Gerald A. "Gerry" Jones

AURORA 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 9

Steven Hathorne

AURORA 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />AURORA 12

Benito Chapa Jr

CITY OF AURORA, WARD 1, PREC 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 1, PREC 4

Eric Rodriguez

CITY OF AURORA, WARD 1, PREC 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 1, PREC 5

Joseph Sanchez

CITY OF AURORA, WARD 1, PREC 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 1, PREC 6

Daniel L. Zamora

CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 2

Samuel Gonzalez

CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 2

David Marquez

CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 3

David J. Deleone

CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 4

Myrna Molina

CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 2, PREC 5

Felipe Sanchez

CITY OF AURORA, WARD 3, PREC 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 3, PREC 5

Fred Burgess

CITY OF AURORA, WARD 3, PREC 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 3, PREC 6

Brian L Lehnert

CITY OF AURORA, WARD 3, PREC 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 3, PREC 6

Mary Taylor

CITY OF AURORA, WARD 3, PREC 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 3, PREC 7

Oscar Segura

CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 1

Laurence J. Quick

CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 2

Michael Funkey

CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 6

Frank Craig

CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 10

Kenneth M Griffin

CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 4, PREC 11

Bonnie Lee Kunkel

CITY OF AURORA, WARD 5, PREC 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 5, PREC 4

David W. Moore

CITY OF AURORA, WARD 5, PREC 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 5, PREC 11

Suely Ann Cabral

CITY OF AURORA, WARD 6, PREC 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 6, PREC 5

Paul L. Greviskes

CITY OF AURORA, WARD 6, PREC 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 6, PREC 6

Lillian Perry

CITY OF AURORA, WARD 6, PREC 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 6, PREC 8

Ron Ford

CITY OF AURORA, WARD 7, PREC 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 7, PREC 3

Linda Hughes

CITY OF AURORA, WARD 7, PREC 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 7, PREC 8

Alex Arroyo

CITY OF AURORA, WARD 7, PREC 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CITY OF AURORA, WARD 7, PREC 9

Rudolf M. "Rudy" Neuberger

BATAVIA 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 3

Howard R. Katz

BATAVIA 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 7

Ronnie L. Gilkerson

BATAVIA 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 12

Arthur Velasquez

BATAVIA 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />BATAVIA 21

Mark Guethle

CAMPTON 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />CAMPTON 7

Sam Cicinelli

DUNDEE 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 2

George W Schwartz

DUNDEE 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 7

Joseph R. Haimann

DUNDEE 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 20

Robert J Steffen

DUNDEE 24

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 24

David B. Reece

DUNDEE 33

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />DUNDEE 33

James R Murphy

ELGIN 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 4

Marlena Fox

ELGIN 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 5

Michael Noland

ELGIN 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 8

Marvin Barry Birchfield

ELGIN 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 13

Jean U Cattron

ELGIN 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 14

Nancy E. Burnidge

ELGIN 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 17

Elizabeth J Doherty

ELGIN 22

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 22

Willie Clements

ELGIN 40

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 40

Leon Miller

ELGIN 45

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 45

Arnold M. Bochum Jr.

ELGIN 50

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 50

Steve A. Oclon

ELGIN 54

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ELGIN 54

Dennis Dilley

GENEVA 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 4

Ken Vondrak

GENEVA 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 9

James A Hall

GENEVA 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 13

Carolyn D. Sprawka

GENEVA 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />GENEVA 19

Christine Adelman

RUTLAND 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />RUTLAND 2

Frances L. St. George

ST. CHARLES 25

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN<br />ST. CHARLES 25

Stephen Bruesewitz