Candidates for the 2021 Consolidated Election

(Printable List)

Esr - Grundy/Kendall 24

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Monica Williams - Kendall County (Nonpartisan)

Lynn Cullick - Kendall County (Nonpartisan)

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

FOX METRO WATER RECLAMATION DISTRICT

FOR FOX METRO WATER REC TRUSTEE-DISTRICT 3
(Vote for ONE)

Dave Krahn (Nonpartisan)

FOX METRO WATER RECLAMATION DISTRICT

FOR FOX METRO WATER REC TRUSTEE-DISTRICT 4
(Vote for ONE)

Randall H. Brown (Nonpartisan)

CITY OF BATAVIA

FOR MAYOR
(Vote for ONE)

Jeffery D. Schielke (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Kate Garrett (Nonpartisan)

FOR TREASURER
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

CITY OF BATAVIA, WARD 1

FOR ALDERMAN, WARD 1
(Vote for ONE)

Jennifer Baerren (Nonpartisan)

FOR ALDERMAN, WARD 1 TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Christopher Solfa (Nonpartisan)

CITY OF BATAVIA, WARD 2

FOR ALDERMAN, WARD 2
(Vote for ONE)

Leah Leman (Nonpartisan)

CITY OF BATAVIA, WARD 3

FOR ALDERMAN, WARD 3
(Vote for ONE)

George Ajazi (Nonpartisan)

CITY OF BATAVIA, WARD 4

FOR ALDERMAN, WARD 4
(Vote for ONE)

Tony Malay (Nonpartisan)

CITY OF BATAVIA, WARD 5

FOR ALDERMAN, WARD 5
(Vote for ONE)

Mark Uher (Nonpartisan)

CITY OF BATAVIA, WARD 6

FOR ALDERMAN, WARD 6
(Vote for ONE)

Nicholas Cerone (Nonpartisan)

Shaunak Dave (Nonpartisan)

CITY OF BATAVIA, WARD 7

FOR ALDERMAN, WARD 7
(Vote for ONE)

Sarah Vogelsinger (Nonpartisan)

Robin Barraza (Nonpartisan)

CITY OF ELGIN

FOR CITY COUNCILMAN
(Vote for FOUR)

Anthony Ortiz (Nonpartisan)

Steve Thoren (Nonpartisan)

Richard Johnson (Nonpartisan)

Dustin Good (Nonpartisan)

Karin Jones (Nonpartisan)

Jerri McCue (Nonpartisan)

Jodi Perkins (Nonpartisan)

Marcus E. Banner (Nonpartisan)

Rafael Garcia, Jr. (Nonpartisan)

Corey Dixon (Nonpartisan)

Carol Rauschenberger (Nonpartisan)

CITY OF GENEVA

FOR MAYOR
(Vote for ONE)

Kevin R. Burns (Nonpartisan)

Tom Simonian (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

FOR TREASURER
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

CITY OF GENEVA, WARD 1

FOR ALDERMAN, WARD 1
(Vote for ONE)

Michael J. Bruno (Nonpartisan)

CITY OF GENEVA, WARD 2

FOR ALDERMAN, WARD 2
(Vote for ONE)

Richard G. Marks (Nonpartisan)

FOR ALDERMAN, WARD 2 UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Bradley Kosirog (Nonpartisan)

CITY OF GENEVA, WARD 3

FOR ALDERMAN, WARD 3
(Vote for ONE)

Becky Hruby (Nonpartisan)

CITY OF GENEVA, WARD 4

FOR ALDERMAN, WARD 4
(Vote for ONE)

Amy Mayer (Nonpartisan)

CITY OF GENEVA, WARD 5

FOR ALDERMAN, WARD 5
(Vote for ONE)

Robert C. Swanson (Nonpartisan)

CITY OF ST CHARLES

FOR MAYOR
(Vote for ONE)

Maureen Lewis (Nonpartisan)

Lora A. Vitek (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

FOR TREASURER
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

CITY OF ST CHARLES, WARD 1

FOR ALDERMAN, WARD 1
(Vote for ONE)

Richard Balla Jr (Nonpartisan)

Ronald Silkaitis (Nonpartisan)

CITY OF ST CHARLES, WARD 2

FOR ALDERMAN, WARD 2
(Vote for ONE)

Arthur J. Lemke (Nonpartisan)

Ryan S. Bongard (Nonpartisan)

CITY OF ST CHARLES, WARD 3

FOR ALDERMAN, WARD 3
(Vote for ONE)

Charles A. Amenta (Nonpartisan)

Paul D. Lencioni (Nonpartisan)

CITY OF ST CHARLES, WARD 4

FOR ALDERMAN, WARD 4
(Vote for ONE)

Bryan Wirball (Nonpartisan)

Laurel P Moad (Nonpartisan)

John Hoscheit (Nonpartisan)

CITY OF ST CHARLES, WARD 5

FOR ALDERMAN, WARD 5
(Vote for ONE)

Richard J. Artz (Nonpartisan)

Steve Weber (Nonpartisan)

Kimberly Malay (Nonpartisan)

CITY OF AURORA

FOR MAYOR
(Vote for ONE)

Richard C. Irvin (Nonpartisan)

Judd Lofchie (Nonpartisan)

John Laesch (Nonpartisan)

FOR ALDERMAN AT LARGE
(Vote for ONE)

Ron Woerman (Nonpartisan)

Brooke Shanley (Nonpartisan)

Raymond Hull (Nonpartisan)

(Joe) Joseph L. Grisson III (Nonpartisan)

CITY OF AURORA, WARD 2

FOR ALDERMAN, WARD 2
(Vote for ONE)

Juany Garza (Nonpartisan)

CITY OF AURORA, WARD 4

FOR ALDERMAN, WARD 4
(Vote for ONE)

William "Bill" Donnell (Nonpartisan)

John Bell (Nonpartisan)

CITY OF AURORA, WARD 7

FOR ALDERMAN, WARD 7
(Vote for ONE)

Scheketa Hart-Burns (Nonpartisan)

Saul Fultz III (Nonpartisan)

CITY OF AURORA, WARD 10

FOR ALDERMAN, WARD 10
(Vote for ONE)

Arjun S. Nair (Nonpartisan)

Shweta Baid (Nonpartisan)

VILLAGE OF ALGONQUIN

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Debby Sosine (Nonpartisan)

FOR CLERK TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Jerry Glogowski (Nonpartisan)

Robert "Bob" Smith (Nonpartisan)

Laura Brehmer (Nonpartisan)

Janis Jasper (Nonpartisan)

VILLAGE OF BARRINGTON HILLS

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Brian D. Cecola (Nonpartisan)

Dennis Kelly (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

David Riff (Nonpartisan)

Thomas W. Strauss (Nonpartisan)

Laura S. Ekstrom (Nonpartisan)

Robert M. Zubak (Nonpartisan)

Brent Joseph Burval (Nonpartisan)

Paula Jacobsen (Nonpartisan)

VILLAGE OF BARTLETT

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Kevin Wallace (Nonpartisan)

FOR CLERK TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Lorna Giless (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Theresa Materna (Nonpartisan)

Aaron Reinke (Nonpartisan)

Vince Carbonaro (Nonpartisan)

Daniel H. Gunsteen (Nonpartisan)

Stephanie Z. Gandsey (Nonpartisan)

FOR TRUSTE TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Renee Suwanski (Nonpartisan)

VILLAGE OF BIG ROCK

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Clay Hanninen (Nonpartisan)

Kelly May (Nonpartisan)

Ted McCannon (Nonpartisan)

VILLAGE OF BURLINGTON

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Mary K. Wlezen (Nonpartisan)

Bob Walsh (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Debra K. Twenhafel (Nonpartisan)

Ryan Wasson (Nonpartisan)

Jean Micklevitz (Nonpartisan)

VILLAGE OF CAMPTON HILLS

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Ed Muncie (Nonpartisan)

James McKelvie (Nonpartisan)

Michael D. Millette (Nonpartisan)

FOR CLERK TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

VILLAGE OF CARPENTERSVILLE

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

John Skillman (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Jim Malone (Nonpartisan)

John P. O'Sullivan (Nonpartisan)

Brenda G. Sandoval (Nonpartisan)

VILLAGE OF EAST DUNDEE

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Jeffrey J. Lynam (Nonpartisan)

Lael Miller (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Sarah Brittin (Nonpartisan)

Tricia Saviano (Nonpartisan)

VILLAGE OF ELBURN

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Jeffrey D. Walter (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Patricia (Pat) J. Schuberg (Nonpartisan)

Kenneth N. Anderson, Jr. (Nonpartisan)

Matthew Wilson (Nonpartisan)

VILLAGE OF GILBERTS

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Guy Zambetti (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Jeanne Allen (Nonpartisan)

Justin Redfield (Nonpartisan)

Brandon Coats (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

David LeClercq Sr. (Nonpartisan)

VILLAGE OF HAMPSHIRE

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Michael J. Reid, Jr (Nonpartisan)

Jeffrey R. Magnussen (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Lionel Mott (Nonpartisan)

Laura M. Pollastrini (Nonpartisan)

Heather Fodor (Nonpartisan)

VILLAGE OF HOFFMAN ESTATES

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

William D. McLeod (Nonpartisan)

Mark Mueller (Nonpartisan)

Nicholas Waryas (Nonpartisan)

FOR CLERK TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Beverly "Bev" Romanoff (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Renee Robinson (Nonpartisan)

Karen J. Arnet (Nonpartisan)

Karen V. Mills (Nonpartisan)

Gaurav Patel (Nonpartisan)

Jim Murre (Nonpartisan)

Michael Gaeta (Nonpartisan)

VILLAGE OF HUNTLEY

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Timothy J. Hoeft (Nonpartisan)

Charles H. Sass (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Ronda S. Goldman (Nonpartisan)

Burt Natkins (Nonpartisan)

John M. Piwko (Nonpartisan)

JR Westberg (Nonpartisan)

Mary Holzkopf (Nonpartisan)

VILLAGE OF KANEVILLE

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

David Kovach (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for FIVE)

James Van Horn (Nonpartisan)

Jeff Guzman (Nonpartisan)

VILLAGE OF LILY LAKE

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Pam Conn (Nonpartisan)

Tim Dell (Nonpartisan)

VILLAGE OF MAPLE PARK

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Suzanne Fahnestock (Nonpartisan)

Christopher R. Higgins (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Tonia Groezinger (Nonpartisan)

JT Peloso (Nonpartisan)

David C. Simon (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

VILLAGE OF MONTGOMERY

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Matt Brolley (Nonpartisan)

FOR CLERK TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Penny FitzPatrick (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Steve Jungermann (Nonpartisan)

Theresa Sperling (Nonpartisan)

Thomas K. Betsinger (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Marion Bond (Nonpartisan)

Matthew Bauman (Nonpartisan)

VILLAGE OF NORTH AURORA

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Mark Gaffino (Nonpartisan)

FOR CLERK TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Todd Niedzwiedz (Nonpartisan)

Michael Lowery (Nonpartisan)

Carolyn Bird Salazar (Nonpartisan)

Tao Martinez (Nonpartisan)

VILLAGE OF NORTH AURORA

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Tanya M. Berley (Nonpartisan)

Marguerite L. Treest (Nonpartisan)

James R. Hicks (Nonpartisan)

Mary C. Steed (Nonpartisan)

VILLAGE OF PINGREE GROVE

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Amber Kubiak (Nonpartisan)

Patricia Dulkoski (Nonpartisan)

Andrew McCurdy (Nonpartisan)

Joseph S. Hirschbein (Nonpartisan)

VILLAGE OF SLEEPY HOLLOW

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Stephan K. Pickett (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Edward Harney (Nonpartisan)

VILLAGE OF SOUTH ELGIN

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Steve Ward (Nonpartisan)

FOR CLERK TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Margaret M. Gray (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Greg Lieser (Nonpartisan)

Jennifer Barconi (Nonpartisan)

John H. Sweet, Sr. (Nonpartisan)

Shane Hamilton (Nonpartisan)

Anthony Ed Metoyer (Nonpartisan)

VILLAGE OF SUGAR GROVE

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Sean Michels (Nonpartisan)

Jennifer Konen (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

James "Jamie" White (Nonpartisan)

Michael Schomas (Nonpartisan)

Sean Patrick Herron (Nonpartisan)

VILLAGE OF VIRGIL

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Robert J. Neisendorf (Nonpartisan)

Roger Markham (Nonpartisan)

David Kosarek (Nonpartisan)

VILLAGE OF WAYNE

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Emily Miller (Nonpartisan)

Michael Dimitroff (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE AN UNEXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

VILLAGE OF WEST DUNDEE

FOR PRESIDENT TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Christopher John Nelson (Nonpartisan)

Joseph M. Connell (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE TO SERVE A 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Dan Wilbrandt (Nonpartisan)

Cheryl A. Alopogianis (Nonpartisan)

Pamela Carr Hagerman (Nonpartisan)

Bob E. Sample (Nonpartisan)

Cheryl Anderley (Nonpartisan)

AURORA TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

William "Bill" Catching (Democratic)

Alex Arroyo (Democratic)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Penny "Cassidy" Alexander (Democratic)

Juan Thomas (Democratic)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Davis Offutt (Republican)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Juan Reyna (Democratic)

Kevin A. Hale (Democratic)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Dolores M. Hicks (Democratic)

Juanita T. Wells (Democratic)

Bonnie Lee Kunkel (Democratic)

David W. Moore (Democratic)

Nadia Kanhai (Democratic)

Sam Nunez (Democratic)

Sharain "Sherry" Spears (Democratic)

Jennifer Jaquez-Fearday (Democratic)

Nelly Venecia (Democratic)

BATAVIA TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Leigh M. Tracy Batava Township 2021 (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Penelope L. Tracy Batavia Township 2021 (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Tammy J. Kavanaugh Batavia Township 2021 (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Christopher R. Long Batavia Township 2021 (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Walter J. Donat Batavia Township 2021 (Nonpartisan)

Tom Sharp Batavia Township 2021 (Nonpartisan)

Troy B. Tousana Batavia Township 2021 (Nonpartisan)

John M. West Batavia Township 2021 (Nonpartisan)

BLACKBERRY TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Esther Steel "Friends of Blackberry" (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Lisa Hodge "Friends of Blackberry" (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Uwe Rotter "Friends of Blackberry" (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Rodney Feece "Friends of Blackberry" (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Harley Veldhuizen "Friends of Blackberry" (Nonpartisan)

Timothy W. Norris "Friends of Blackberry" (Nonpartisan)

Edward K. Stuehm "Friends of Blackberry" (Nonpartisan)

John R. VanBogaert "Friends of Blackberry" (Nonpartisan)

BURLINGTON TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

John M. Beach (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Donna J. Austin (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Michael Romanelli (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Jack Krueger (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Joy Beach (Nonpartisan)

Glenn Gray (Nonpartisan)

Jesse Heffernan (Nonpartisan)

CAMPTON TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

John M. Kupar (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Richard G. Johansen (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Alan D. Rottmann (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Sam Gallucci (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Thomas E. Stutesman (Nonpartisan)

Elizabeth J. Murphy (Nonpartisan)

Joseph J. Miller (Nonpartisan)

Steven D. Galloway (Nonpartisan)

DUNDEE TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Patricia "Trish" Glees (Democratic)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Paula Lauer (Democratic)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Michael A. Bielak (Republican)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Gerald Stephen Harvel (Republican)

Christopher Kempf (Republican)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Kenneth J. Schaffer (Republican)

Richard Ahrens (Republican)

Pamela Carr Hagerman (Republican)

Trisha Calabrese (Democratic)

June D. Keibler (Democratic)

Susan F. Harney (Democratic)

Devin McCrate (Democratic)

Jenni Lee Schiavone (Democratic)

ELGIN TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Franklin F. Ramirez (Democratic)

Brenda Rodgers (Democratic)

Ken Bruderle (Republican)

Mark Bialek (Republican)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Karen Dowling (Republican)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Steven P. Surnicki (Republican)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Jose Bosque (Democratic)

James "Jimmy" Shales (Democratic)

Jason Krabbe (Republican)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Richard Poulton (Democratic)

Ed Guerra (Democratic)

Sharlisa Sangster (Democratic)

Eric Stare (Republican)

Janet Rogalla (Republican)

Alejandro Lopez (Republican)

GENEVA TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

J Patrick Jaeger (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Geoffrey Carreiro (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Alex W. Fritz (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Michael W. Abts (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Sharon R. Brazill (Nonpartisan)

John Connolly (Nonpartisan)

Robert Kovacs (Nonpartisan)

Scott Queen (Nonpartisan)

HAMPSHIRE TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Jody Remakel (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Lori Marwig (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Rebecca Penkaty (Nonpartisan)

Carl Palmisano (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Stan Walker (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Connie Von Keudell (Nonpartisan)

Steven L. Gustafson (Nonpartisan)

Dale Drendel (Nonpartisan)

Robert Becker (Nonpartisan)

Roger R. Paddock (Nonpartisan)

KANEVILLE TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Alvah Withey (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Kimberly A. Wendling (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Catherine Kovach (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Dale E. Pierson (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Vernon Long (Nonpartisan)

Robert Ottoson (Nonpartisan)

James "Jim" Ressler (Nonpartisan)

Daniel M. Koebele (Nonpartisan)

PLATO TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Timothy G. Maroder (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Beth Gehrke (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Janet M W Roush (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Larry Trainor (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Ron Straub (Nonpartisan)

Jerome W. Hulke (Nonpartisan)

Heather Wallace (Nonpartisan)

RUTLAND TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Margaret Sanders (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Kathleen J. Rendl (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Gary W. Fritz (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Howard J. Schultz (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

No Candidate (Nonpartisan)

ST CHARLES TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Ronald C. Johnson St. Charles Township Citizens (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Terry W. Cross St. Charles Township Citizens (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Diane Hemmingsen St. Charles Township Citizens (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Steve Frohling St. Charles Township Citizens (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Todd Wallace St. Charles Township Citizens (Nonpartisan)

Mary Lynn Swanson St. Charles Township Citizens (Nonpartisan)

Jeffrey Jerdee St. Charles Township Citizens (Nonpartisan)

Jerry Swanson St. Charles Township Citizens (Nonpartisan)

James T. Flanigan (Nonpartisan)

William Kevin Bachman (Nonpartisan)

SUGAR GROVE TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Tom Rowe (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Phil Silagi (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Curt John Karas (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Douglas Musser (Nonpartisan)

FOR TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Marion Bond (Nonpartisan)

Jerry Elliott (Nonpartisan)

FOR COMMUNITY BUILDING MANAGERS
(Vote for THREE)

Steve Kowalczyk (Nonpartisan)

VIRGIL TOWNSHIP

FOR SUPERVISOR
(Vote for ONE)

Bridget Ruf (Nonpartisan)

FOR CLERK
(Vote for ONE)

Catherine A. Mathews (Nonpartisan)

FOR ASSESSOR
(Vote for ONE)

Michael M. Yagen (Nonpartisan)

FOR HIGHWAY COMMISSIONER
(Vote for ONE)

Peter Fabrizius (Nonpartisan)

FOR TOWNSHIP TRUSTEE
(Vote for FOUR)

Kenneth Lee Gilkey (Nonpartisan)

Theodore A. Janecek (Nonpartisan)

Mary P. Kahl (Nonpartisan)

Kevin Poust (Nonpartisan)

Devin Ruf (Nonpartisan)

BARTLETT PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Lori Palmer (Nonpartisan)

Dale Ann Kasuba (Nonpartisan)

Stephen Eckelberry (Nonpartisan)

BATAVIA PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

John Tilmon (Nonpartisan)

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Molly Connolly (Nonpartisan)

DUNDEE TOWNSHIP PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

James M. Bonkoski (Nonpartisan)

FOX VALLEY PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER AT LARGE TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

FOX VALLEY PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM-DISTRICT 1
(Vote for ONE)

Charles Anderson (Nonpartisan)

FOX VALLEY PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM-DISTRICT 2
(Vote for ONE)

Mary Anne Cummings (Nonpartisan)

FOX VALLEY PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM-DISTRICT 3
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

GENEVA PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

John Frankenthal (Nonpartisan)

HAMPSHIRE PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Meagan Tiffany (Nonpartisan)

Joseph Majcher (Nonpartisan)

HUNTLEY PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

James N. Blasky (Nonpartisan)

Melissa Kellas (Nonpartisan)

ST CHARLES PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Brian Charles (Nonpartisan)

Steven Ward (Nonpartisan)

Karrsten Goettel (Nonpartisan)

Bob Carne (Nonpartisan)

SUGAR GROVE PARK DISTRICT

FOR PARK COMMISSIONER TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Chris Walker (Nonpartisan)

ALGONQUIN LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Lindsay Taylor (Nonpartisan)

Andrew Fekete (Nonpartisan)

Tracy Sharkey (Nonpartisan)

Ariel Flores (Nonpartisan)

AURORA PUBLIC LIBRARY DISTRICT

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
7

Joseph Filapek (Nonpartisan)

Paul LaTour (Nonpartisan)

Matthew J. Orr (Nonpartisan)

Melinda A. Riddick (Nonpartisan)

Ryan Cytryn (Nonpartisan)

BARRINGTON LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Denise Tenyer (Nonpartisan)

Jennifer J. Lucas (Nonpartisan)

Anne Ordway (Nonpartisan)

Josie Croll (Nonpartisan)

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Mark Stenberg (Nonpartisan)

BATAVIA LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Marianne Fasano (Nonpartisan)

Jennifer M. Culotta (Nonpartisan)

Christy Ford (Nonpartisan)

Kathryn Hubbard (Nonpartisan)

FOX RIVER VALLEY PUBLIC LIBRARY DISTRICT

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

No Candidate (Nonpartisan)

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

David G. Nutt (Nonpartisan)

ELLA JOHNSON LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Patricia Dumoulin (Nonpartisan)

Linda Wallace (Nonpartisan)

Karen M. Williams (Nonpartisan)

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE AN UN EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Matthew Mariani (Nonpartisan)

GAIL BORDEN LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Joy Symonds (Nonpartisan)

John Kokoris (Nonpartisan)

Amy Prochot (Nonpartisan)

Randy Hopp (Nonpartisan)

GENEVA LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Mark Adams (Nonpartisan)

Zachary Craft (Nonpartisan)

Arad Chaim Boxenbaum (Nonpartisan)

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

HUNTLEY AREA LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Christopher L. Budzynski (Nonpartisan)

David J. Novalinski, Sr. (Nonpartisan)

Shannon V. McKibben (Nonpartisan)

KANEVILLE LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Carol Alfrey (Nonpartisan)

Karen Flamand (Nonpartisan)

MAPLE PARK PUBLIC LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Lindsey Higgins (Nonpartisan)

Tracy Spillman (Nonpartisan)

Theresa R. Hartkopp (Nonpartisan)

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for THREE)

No Candidate (Nonpartisan)

OSWEGO LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Peter G. Wallers (Nonpartisan)

Terry Tamblyn (Nonpartisan)

James Connon (Nonpartisan)

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Terry Friedman (Nonpartisan)

ST CHARLES LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Michael J. Hill (Nonpartisan)

Mary Kruse (Nonpartisan)

Claudia Frost (Nonpartisan)

Bonnie Dauer (Nonpartisan)

Joseph Gay (Nonpartisan)

SUGAR GROVE LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Pat Graceffa (Nonpartisan)

Brad Knechtges (Nonpartisan)

TOWN & COUNTRY LIBRARY

FOR LIBRARY TRUSTEES TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

David Burroughs (Nonpartisan)

Educational Service Region - Dekalb 16

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for THREE)

No Candidate (Nonpartisan)

Educational Service Region - Kane 31

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Winfried Cordell Cooper, Jr. T41N R8E Elgin (Nonpartisan)

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

No Candidate (Nonpartisan)

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

Educational Service Region- Mchenry 44

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Karen Tirio Dorr Twp (Nonpartisan)

Karen Tirio Dorr Twp (Nonpartisan)

PARA REGIONAL DE FIDUCIARIOS ESCOLARES
(Vote for THREE)

Karen Tirio Dorr Twp (Nonpartisan)

Karen Tirio Dorr Twp (Nonpartisan)

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 4-YEAR TERM
(Vote for TWO)

No Candidate (Nonpartisan)

FOR REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

No Candidate (Nonpartisan)

ELGIN SCHOOL DISTRICT U-46

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Dawn Martin (Nonpartisan)

Veronica Noland (Nonpartisan)

Melissa Owens (Nonpartisan)

LeJewel Crigler (Nonpartisan)

BATAVIA COMMUNITY UNIT SCHOOL DISTRICT 101

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF ED. TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Aaron P. Kilburg (Nonpartisan)

Craig S. Meadows (Nonpartisan)

Susan G. Locke (Nonpartisan)

Ronald "RJ" Mathis (Nonpartisan)

YORKVILLE SCHOOL DISTRICT 115

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Shawn Schumacher (Nonpartisan)

Jorge A. Ayala (Nonpartisan)

Robert W. Brenart (Nonpartisan)

2 BD MEMBERS SHALL BE ELECTED FROM THE REMAINING CONG. TWSP
(Vote for TWO)

No Candidate (Nonpartisan)

AURORA WEST SCHOOL DISTRICT 129

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Richard A. Kerns, II (Nonpartisan)

Valerie Brown Dykstra (Nonpartisan)

Julie Stone (Nonpartisan)

Jennifer L. Cresse (Nonpartisan)

AURORA EAST SCHOOL DISTRICT 131

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Annette M. Johnson (Nonpartisan)

Daniel Barreiro (Nonpartisan)

CONSOLIDATED SCHOOL DISTRICT 158

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF ED. TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Katherine (Kate) Policheri (Nonpartisan)

Sean Cratty (Nonpartisan)

Susan Hochmuth (Nonpartisan)

Laura Murray (Nonpartisan)

Lesli Melendy (Nonpartisan)

Paul A. Troy (Nonpartisan)

Dana Dalton-Wiley (Nonpartisan)

Lisa Arvanites (Nonpartisan)

Anthony R. Quagliano (Nonpartisan)

Tara Masino (Nonpartisan)

BARRINGTON SCHOOL DISTRICT 220

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Lauren Berkowitz Klauer (Nonpartisan)

Sandra Ficke-Bradford (Nonpartisan)

Erin Chan Ding (Nonpartisan)

William Betz (Nonpartisan)

Alex Strobl (Nonpartisan)

Jonathan Matta (Nonpartisan)

Katie Karam (Nonpartisan)

Thomas J. Mitoraj (Nonpartisan)

Steve Wang (Nonpartisan)

Malgorzata McGonigal (Nonpartisan)

Michael Shackleton (Nonpartisan)

Robert Windon (Nonpartisan)

COMMUNITY SCHOOL DISTRICT 300

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Christine Birkett T42N R8E Dundee (Nonpartisan)

Emmanuel Thomas T42N R8E Dundee (Nonpartisan)

Kristina M. Paul T42N R8E Dundee (Nonpartisan)

Daniel P. Dale, Jr. T42N R8E Dundee (Nonpartisan)

David Scarpino T42N R6E Hampshire (Nonpartisan)

Holly Jarovsky T43N R8E Algonquin (Nonpartisan)

Kim Withycombe T43N R8E Algonquin (Nonpartisan)

CENTRAL SCHOOL DISTRICT 301

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Dornetria L. Hemphill T41N R8E Elgin (Nonpartisan)

Junaid "J" Afeef T41N R7E Plato (Nonpartisan)

Marc A. Falk T41N R7E Plato (Nonpartisan)

KANELAND SCHOOL DISTRICT 302

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for THREE)

Aaron Lawler T38N R7E Sugar Grove (Nonpartisan)

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Bob Mankivsky T39N R7E Blackberry (Nonpartisan)

GENEVA SCHOOL DISTRICT 304

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Taylor Egan (Nonpartisan)

Dan Choi (Nonpartisan)

Tamatha (Tammie) Meek (Nonpartisan)

Jacqueline Forbes (Nonpartisan)

ST CHARLES SCHOOL DISTRICT 303

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF ED. TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Katherine (Kate) Bell (Nonpartisan)

Jim Stombres (Nonpartisan)

Heidi J. Fairgrieve (Nonpartisan)

Carolyn Waibel (Nonpartisan)

Edward J. Mc Nally (Nonpartisan)

OSWEGO SCHOOL DISTRICT 308

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Eulalia Valdez (Nonpartisan)

LaTonya Simelton (Nonpartisan)

Jennifer Johnson (Nonpartisan)

Donna Marino (Nonpartisan)

Eugene L. Gatewood (Nonpartisan)

Katie Heiden (Nonpartisan)

Keisha Earl (Nonpartisan)

SYCAMORE SCHOOL DISTRICT 427

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

James Chyllo T40N R5E Cortland (Nonpartisan)

Eric N. Jones T41N R5E Sycamore (Nonpartisan)

HINCKLEY-BIG ROCK DISTRICT 429

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF ED. TO SERVE A FULL 4-YEAR TERM
(Vote for FOUR)

Darrin S. Gengler T38N R6E Big Rock (Nonpartisan)

Donald "Jack" Haines T38N R5E Squaw Grove (Nonpartisan)

Gregory Pritchard T39N R5E Pierce (Nonpartisan)

Eric R. Wackerlin T38N R5E Squaw Grove (Nonpartisan)

Debra Winkle T38N R6E Big Rock (Nonpartisan)

FOR MEMBERS OF THE BOARD OF ED. TO SERVE AN UNEXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Debra L. White T38N R5E Squaw Grove (Nonpartisan)

ELGIN COMMUNITY COLLEGE 509

FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Jeffrey A. Meyer (Nonpartisan)

Donna Redmer (Nonpartisan)

Joyce J. Fountain (Nonpartisan)

Adriana Barriga-Green (Nonpartisan)

HARPER COMMUNITY COLLEGE 512

FOR TRUSTEES OF THE COMM. COLLEGE TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for THREE)

William F. Kelley (Nonpartisan)

Nancy N. Robb (Nonpartisan)

Diane G. Hill (Nonpartisan)

Kelly Dittmann (Nonpartisan)

Maria S. Milik (Nonpartisan)

KISHWAUKEE COLLEGE 523

FOR TRUSTEES TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Geri-Dee Hayden (Nonpartisan)

Kathy Countryman (Nonpartisan)

MC HENRY COUNTY COLLEGE 528

FOR TRUSTEES OF THE COMM. COLLEGE DISTRICT TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Dale Morton (Nonpartisan)

Elizabeth Speros (Nonpartisan)

Sumish Parikh (Nonpartisan)

WAUBONSEE COMMUNITY COLLEGE 516

FOR TRUSTEES TO SERVE A 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Rebecca Oliver (Nonpartisan)

Patrick Kelsey (Nonpartisan)

Giselle Gonzalez (Nonpartisan)

Sandra Gonzalez (Nonpartisan)

ALGONQUIN LAKE IN THE HILLS FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Charles Teson (Nonpartisan)

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Don Black (Nonpartisan)

CARPENTERSVILLE & COUNTRYSIDE FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Carol A. Kapnick (Nonpartisan)

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Daniel Patterson (Nonpartisan)

EAST DUNDEE & COUNTRYSIDE FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Mark Guth (Nonpartisan)

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 2-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Douglas Hoyt (Nonpartisan)

ELBURN & COUNTRYSIDE FIRE PROTECTION DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Thomas F. Reynolds (Nonpartisan)

Alan Lee (Nonpartisan)

FOX RIVER & COUNTRYSIDE FIRE/RESCUE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Steve Cox (Nonpartisan)

Jason Parthun (Nonpartisan)

Nick McManus (Nonpartisan)

HAMPSHIRE FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Richard A. Heine (Nonpartisan)

David Scarpino (Nonpartisan)

Todd Waller (Nonpartisan)

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE AN UN-EXPIRED 4-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Tim Thompson (Nonpartisan)

HUNTLEY FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for TWO)

Milford Brown (Nonpartisan)

James Saletta (Nonpartisan)

NORTH AURORA FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Gerald Auchstetter (Nonpartisan)

PINGREE GROVE & CSIDE FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for FIVE)

David Denton (Nonpartisan)

Robert Seyl (Nonpartisan)

Thomas Hite (Nonpartisan)

Matthew D. Clark (Nonpartisan)

RUTLAND-DUNDEE FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

William A. Carbone (Nonpartisan)

SUGAR GROVE FIRE DISTRICT

FOR FIRE TRUSTEES TO SERVE A FULL 6-YEAR TERM
(Vote for ONE)

Nicole L. Lamela (Nonpartisan)

Harold "Harry" Davis (Nonpartisan)