Republican Candidates for the 2018 General Primary

GOVERNOR & LIEUTENANT GOVERNOR

FOR GOVERNOR & LIEUTENANT GOVERNOR
(Vote for ONE)

Bruce Rauner/Evelyn Sanguinetti

Jeanne Ives/Rich Morthland

ATTORNEY GENERAL

FOR ATTORNEY GENERAL
(Vote for ONE)

Erika Harold

Gary Grasso

SECRETARY OF STATE

FOR SECRETARY OF STATE
(Vote for ONE)

Jason Helland

STATE COMPTROLLER

FOR STATE COMPTROLLER
(Vote for ONE)

Darlene Senger

STATE TREASURER

FOR STATE TREASURER
(Vote for ONE)

Jim Dodge

CONG DIST 6

FOR THE 6TH CONGRESSIONAL DISTRICT REPRESENTATIVE IN CONGRESS
(Vote for ONE)

Peter J. Roskam

CONG DIST 8

FOR THE 8TH CONGRESSIONAL DISTRICT REPRESENTATIVE IN CONGRESS
(Vote for ONE)

Jitendra "JD" Diganvker

CONG DIST 11

FOR THE 11TH CONGRESSIONAL DISTRICT REPRESENTATIVE IN CONGRESS
(Vote for ONE)

Nick Stella

Constant G. "Connor" Vlakancic

CONG DIST 14

FOR THE 14TH CONGRESSIONAL DISTRICT REPRESENTATIVE IN CONGRESS
(Vote for ONE)

Randall M. "Randy" Hultgren

SENATE DIST 26

FOR STATE SENATOR 26TH LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Dan McConchie

SENATE DIST 33

FOR STATE SENATOR 33RD LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Karen McConnaughay

SENATE DIST 35

FOR STATE SENATOR 35TH LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Dave Syverson

SENATE DIST 42

FOR STATE SENATOR 42ND LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

No Candidate

REP DIST 43

FOR THE 43RD REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Andrew R. Cuming

REP DIST 49

FOR THE 49TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Nic Zito

Tonia Jane Khouri

REP DIST 50

FOR THE 50TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Keith R. Wheeler

REP DIST 52

FOR THE 52ND REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

David McSweeney

REP DIST 65

FOR THE 65TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Dan Ugaste

REP DIST 66

FOR THE 66TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Allen Skillicorn

REP DIST 70

FOR THE 70TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Jeff Keicher

REP DIST 83

FOR THE 83RD REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

No Candidate

REP DIST 84

FOR THE 84TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Patty Smith

KANE COUNTY

FOR COUNTY CLERK
(Vote for ONE)

Stanton J. "Stan" Bond

John A. "Jack" Cunningham

FOR COUNTY SHERIFF
(Vote for ONE)

Donald E. Kramer

Kevin Tindall

FOR COUNTY TREASURER
(Vote for ONE)

David J. Rickert

COUNTY BOARD DISTRICT 1

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 1
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 3

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 3
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 5

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 5
(Vote for ONE)

Bill Lenert

COUNTY BOARD DISTRICT 7

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 7
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 9

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 9
(Vote for ONE)

Tom Koppie

Connie Von Keudell

COUNTY BOARD DISTRICT 11

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 11
(Vote for ONE)

John P. Martin

COUNTY BOARD DISTRICT 13

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 13
(Vote for ONE)

Steve Weber

Philip Lewis

COUNTY BOARD DISTRICT 15

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 15
(Vote for ONE)

Robert Alan Koonce (Withdrawn)

Barbara Wojnicki

Austin P. Lawler

COUNTY BOARD DISTRICT 17

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 17
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 19

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 19
(Vote for ONE)

Kurt Robert Kojzarek

COUNTY BOARD DISTRICT 21

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 21
(Vote for ONE)

Cliff Surges

COUNTY BOARD DISTRICT 23

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 23
(Vote for ONE)

Jim Patrician

Jonathan E. Radke

16TH JUDICIAL CIRCUIT

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT 16th JUDICIAL CIRCUIT
(Vote for ONE)

Elizabeth Flood

Thomas M. ("Tom") Hartwell

David P. Kliment

16TH JUD SUBCIR 1

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT 16th JUDICIAL CIRCUIT 1st SUBCIRCUIT
(Vote for ONE)

No Candidate

16TH JUD SUBCIR 4

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT 16th JUDICIAL CIRCUIT 4th SUBCIRCUIT
(Vote for ONE)

Clint Hull

ESR - GRUNDY/KENDALL 24

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Christopher D. Mehochko

EDUCATIONAL SERVICE REGION - KANE 31

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Patricia A. Dal Santo

EDUCATIONAL SERVICE REGION - DEKALB 16

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

No Candidate

EDUCATIONAL SERVICE REGION - LAKE 34

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Roycealee J. Wood

EDUCATIONAL SERVICE REGION- MCHENRY 44

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Leslie Schermerhorn

Aurora 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 4
(Vote for ONE)

Linda Pasetti-Olson

Aurora 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 6
(Vote for ONE)

Max L. Ludwig

Aurora 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 13
(Vote for ONE)

Sal Abbate

Aurora 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 14
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 10
(Vote for ONE)

Ellen Nottke

Batavia 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 13
(Vote for ONE)

Sylvia S. Keppel

Batavia 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 14
(Vote for ONE)

Judy Fanizza

Batavia 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 17
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Blackberry 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 1
(Vote for ONE)

David L. Anderson

Blackberry 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 2
(Vote for ONE)

Rodney L. Feece

Blackberry 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 3
(Vote for ONE)

Dennis C. Ryan

Jeffrey D. Walter

Blackberry 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 4
(Vote for ONE)

Andrew E. "Drew" Frasz

Blackberry 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 5
(Vote for ONE)

Vicki S. Danklefsen

Blackberry 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 6
(Vote for ONE)

Michael D. Haddad

Big Rock 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Big Rock 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Big Rock 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Big Rock 2
(Vote for ONE)

Terry Hunt

Burlington 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Burlington 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 1
(Vote for ONE)

Kathryn E. Bolger

Campton 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 2
(Vote for ONE)

Alan D. Rottmann

Campton 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 3
(Vote for ONE)

Richard Johansen

Campton 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 4
(Vote for ONE)

Mike Carlson

Campton 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 5
(Vote for ONE)

William J. Paskey Jr.

Campton 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 7
(Vote for ONE)

Thomas G. Mollenhauer

Campton 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 8
(Vote for ONE)

Cynthia S. Galloway

Campton 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 9
(Vote for ONE)

Barbara Wojnicki

Campton 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 10
(Vote for ONE)

Nicholas Sam Gallucci

Dundee 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 6
(Vote for ONE)

William C. Zelsdorf

Dundee 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 7
(Vote for ONE)

David W. Williams

Dundee 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 9
(Vote for ONE)

Margaret Scalfaro

Dundee 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 10
(Vote for ONE)

John F. Marsala

Dundee 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 11
(Vote for ONE)

Allen Skillicorn

Dundee 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 12
(Vote for ONE)

Virginia Gregg

Dundee 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 14
(Vote for ONE)

Jonathan E. Radke

Dundee 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 15
(Vote for ONE)

Mary Kay Bocain

Dundee 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 17
(Vote for ONE)

Robert "Cowboy" Krebiehl

Dundee 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 20
(Vote for ONE)

Michael J. Tennis

Dundee 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 22
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 23
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 24
(Vote for ONE)

Chris Kempf

Dundee 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 25
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 26
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 27
(Vote for ONE)

Susan L. Ejzak

Dundee 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 28
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 29
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 30
(Vote for ONE)

Michael Bielak

Dundee 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 31
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 32
(Vote for ONE)

Michael Rogers

Dundee 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 33
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 34
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 35 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 35
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 1
(Vote for ONE)

Edward "Ed" Southwell

Elgin 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 4
(Vote for ONE)

Jason Dusenberry

Elgin 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 7
(Vote for ONE)

Douglas J. Scheflow

Elgin 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 8
(Vote for ONE)

Robert W. Siljestrom

Elgin 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 9
(Vote for ONE)

Joy Symonds

Elgin 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 14
(Vote for ONE)

Vicki Pelock

Elgin 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 17
(Vote for ONE)

Rich Evans

Elgin 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 22
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 23
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 24
(Vote for ONE)

David L. Thibodeaux

Theodore L. Hartwell

Elgin 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 25
(Vote for ONE)

Julie Schmidt

Elgin 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 26
(Vote for ONE)

Shane Nowak

Elgin 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 27
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 28
(Vote for ONE)

Sean Nolte

Elgin 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 29
(Vote for ONE)

Jeffrey A. Meyer

Elgin 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 30
(Vote for ONE)

Enoch Essendrop

Elgin 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 31
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 32
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 33
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 34
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 35 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 35
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 36 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 36
(Vote for ONE)

Robert Follman

Elgin 37 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 37
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 38 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 38
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 39 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 39
(Vote for ONE)

Michael J. Kenyon

Elgin 40 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 40
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 41 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 41
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 42 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 42
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 43 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 43
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 44 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 44
(Vote for ONE)

George Bero

Elgin 45 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 45
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 46 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 46
(Vote for ONE)

David J. Rickert

Elgin 47 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 47
(Vote for ONE)

Ronald S. Edelmann, Sr.

Elgin 48 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 48
(Vote for ONE)

Karen A. Dowling

Elgin 49 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 49
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 50 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 50
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 51 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 51
(Vote for ONE)

Donna M. Van Meter

Romel Rana

Elgin 52 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 52
(Vote for ONE)

James F. Libbe

Elgin 53 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 53
(Vote for ONE)

Todd A. Hartwell

Elgin 54 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 54
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 55 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 55
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 56 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 56
(Vote for ONE)

Gregory J. Lieser

Elgin 57 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 57
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 58 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 58
(Vote for ONE)

Nicole Dean-Vallejo

Elgin 59 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 59
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 4
(Vote for ONE)

Dan Ugaste

Geneva 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 8
(Vote for ONE)

Susan B. Dixon

Geneva 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 10
(Vote for ONE)

Patrick J. Murtaugh

Geneva 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 11
(Vote for ONE)

Douglas B. Warlick

Mark Wissing

Geneva 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 14
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 17
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Hampshire 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 1
(Vote for ONE)

Connie Von Keudell

Hampshire 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Hampshire 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 3
(Vote for ONE)

Laura M. Pollastrini

Kaneville 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Kaneville 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Plato 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 1
(Vote for ONE)

Gregory Perko

Plato 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 2
(Vote for ONE)

Cherie Hamilton

Plato 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 1
(Vote for ONE)

Gary Daugherty

Rutland 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 7
(Vote for ONE)

Christopher Yaeger

Rutland 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 8
(Vote for ONE)

Tom Koppie

Rutland 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 9
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 1
(Vote for ONE)

John Hoscheit

St. Charles 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 2
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 3
(Vote for ONE)

Robert T. Gephart

St. Charles 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 4
(Vote for ONE)

Chris A. Studebaker

St. Charles 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 5
(Vote for ONE)

David Pietryla

St. Charles 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 6
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 7
(Vote for ONE)

Kenneth C. Shepro

St. Charles 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 8
(Vote for ONE)

Mark Davoust

St. Charles 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 9
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 10
(Vote for ONE)

Philip Lewis

St. Charles 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 11
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 12
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 13
(Vote for ONE)

Nina A. Westhoff

St. Charles 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 14
(Vote for ONE)

John Arthur Anderson

St. Charles 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 15
(Vote for ONE)

Mark J. Rake

St. Charles 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 16
(Vote for ONE)

Arthur J. Lemke

St. Charles 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 17
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 18
(Vote for ONE)

Anthony L. Catella

St. Charles 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 19
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 20
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 21
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 22
(Vote for ONE)

Christopher J. Margewich

St. Charles 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 23
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 24
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 25
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 26
(Vote for ONE)

Craig C. Conn

St. Charles 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 27
(Vote for ONE)

Michael Hoscheit

St. Charles 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 28
(Vote for ONE)

Robert A. Kudlicki

St. Charles 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 29
(Vote for ONE)

Rob Russell

St. Charles 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 30
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 31
(Vote for ONE)

Diane Hemmingsen

St. Charles 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 32
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 33
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 34
(Vote for ONE)

No Candidate

Sugar Grove 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Sugar Grove 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 2
(Vote for ONE)

Stanton J. "Stan" Bond

Sugar Grove 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 3
(Vote for ONE)

Joseph Thomas Golab

Sugar Grove 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 4
(Vote for ONE)

Sean Herron

Sugar Grove 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 5
(Vote for ONE)

Paula A. Lacey

Sugar Grove 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 6
(Vote for ONE)

Ted A. Koch

Virgil 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Virgil 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Virgil 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Virgil 2
(Vote for ONE)

David S. Stewart