Democratic Candidates for the 2018 General Primary

(Printable List)

GOVERNOR & LIEUTENANT GOVERNOR

FOR GOVERNOR & LIEUTENANT GOVERNOR
(Vote for ONE)

JB Pritzker/Juliana Stratton

Chris Kennedy/Ra Joy

Daniel Biss/Litesa E. Wallace

Bob Daiber/Jonathan W. Todd

Tio Hardiman/Patricia Avery

Robert Marshall/Dennis Cole

ATTORNEY GENERAL

FOR ATTORNEY GENERAL
(Vote for ONE)

Pat Quinn

Renato Mariotti

Scott Drury

Nancy Rotering

Kwame Raoul

Jesse Ruiz

Sharon Fairley

Aaron Goldstein

SECRETARY OF STATE

FOR SECRETARY OF STATE
(Vote for ONE)

Jesse White

STATE COMPTROLLER

FOR STATE COMPTROLLER
(Vote for ONE)

Susana A. Mendoza

STATE TREASURER

FOR STATE TREASURER
(Vote for ONE)

Michael W. Frerichs

CONG DIST 6

FOR THE 6TH CONGRESSIONAL DISTRICT REPRESENTATIVE IN CONGRESS
(Vote for ONE)

Kelly Mazeski

Amanda Howland

Sean Casten

Jennifer Zordani

Becky Anderson Wilkins

Ryan Huffman

Carole Cheney

CONG DIST 8

FOR THE 8TH CONGRESSIONAL DISTRICT REPRESENTATIVE IN CONGRESS
(Vote for ONE)

Raja Krishnamoorthi

CONG DIST 11

FOR THE 11TH CONGRESSIONAL DISTRICT REPRESENTATIVE IN CONGRESS
(Vote for ONE)

Bill Foster

CONG DIST 14

FOR THE 14TH CONGRESSIONAL DISTRICT REPRESENTATIVE IN CONGRESS
(Vote for ONE)

Victor Swanson

John J. Hosta

Matthew Brolley

George Weber

Lauren Underwood

Jim Walz

Daniel Roldan-Johnson

SENATE DIST 26

FOR STATE SENATOR 26TH LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Tom Georges

SENATE DIST 33

FOR STATE SENATOR 33RD LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Nancy Zettler

SENATE DIST 35

FOR STATE SENATOR 35TH LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

No Candidate

SENATE DIST 42

FOR STATE SENATOR 42ND LEGISLATIVE DISTRICT
(Vote for ONE)

Linda Holmes

REP DIST 43

FOR THE 43RD REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Anna Moeller

REP DIST 49

FOR THE 49TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Karina Villa

REP DIST 50

FOR THE 50TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

James G. Leslie

REP DIST 52

FOR THE 52ND REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

No Candidate

REP DIST 65

FOR THE 65TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Richard Johnson

REP DIST 66

FOR THE 66TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

No Candidate

REP DIST 70

FOR THE 70TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Paul Stoddard

Howard Solomon

REP DIST 83

FOR THE 83RD REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Linda Chapa LaVia

REP DIST 84

FOR THE 84TH REPRESENTATIVE DISTRICT IN THE GENERAL ASSEMBLY
(Vote for ONE)

Stephanie A. Kifowit

KANE COUNTY

FOR COUNTY CLERK
(Vote for ONE)

Nicolas G. "Nico" Jimenez

FOR COUNTY SHERIFF
(Vote for ONE)

Ron Hain

Willie M. Mayes, Sr.

FOR COUNTY TREASURER
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 1

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 1
(Vote for ONE)

Myrna Molina

Blanca E. Rodriguez

COUNTY BOARD DISTRICT 3

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 3
(Vote for ONE)

Anita Marie Lewis

Donald Ishmael

COUNTY BOARD DISTRICT 5

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 5
(Vote for ONE)

Sandra A. King

COUNTY BOARD DISTRICT 7

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 7
(Vote for ONE)

Brian Gravenhorst

Monica Silva

COUNTY BOARD DISTRICT 9

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 9
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 11

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 11
(Vote for ONE)

Jody M. Kanikula

COUNTY BOARD DISTRICT 13

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 13
(Vote for ONE)

No Candidate

COUNTY BOARD DISTRICT 15

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 15
(Vote for ONE)

Gerald M. Palmere

Lucas Strom

COUNTY BOARD DISTRICT 17

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 17
(Vote for ONE)

Janice Bennett

Deborah Allan

COUNTY BOARD DISTRICT 19

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 19
(Vote for ONE)

Thomas P. Gibbons

John Jack Shales

Mohammad "Mo" Iqbal

COUNTY BOARD DISTRICT 21

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 21
(Vote for ONE)

Tara Jacobsen

COUNTY BOARD DISTRICT 23

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD DISTRICT 23
(Vote for ONE)

Christopher W. Kious

CENTRAL COMMITTEE CD06

FOR 6TH STATE CENTRAL COMMITTEEWOMAN
(Vote for ONE)

Nancy Shepherdson

FOR 6TH STATE CENTRAL COMMITTEEMAN
(Vote for ONE)

Patrick Watson

Jesse Medina Jr.

Greg Hose

CENTRAL COMMITTEE CD08

FOR 8TH STATE CENTRAL COMMITTEEWOMAN
(Vote for ONE)

Cristina Castro

FOR 8TH STATE CENTRAL COMMITEEMAN
(Vote for ONE)

Michael C. Cudzik

CENTRAL COMMITTEE CD11

FOR 11TH STATE CENTRAL COMMITEEWOMAN
(Vote for ONE)

Maggie Wunderly

Julia Kennedy Beckman

FOR 11TH STATE CENTRAL COMMITTEEMAN
(Vote for ONE)

Kevin "Duffy" Blackburn

Juan R. Thomas

CENTRAL COMMITTEE CD14

FOR 14TH STATE CENTRAL COMMITTEEWOMAN
(Vote for ONE)

Kristina Zahorik

Alison Squires

FOR 14TH STATE CENTRAL COMMITTEEMAN
(Vote for ONE)

Mark Guethle

Peter Janko

16TH JUDICIAL CIRCUIT

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT 16th JUDICIAL CIRCUIT
(Vote for ONE)

Michael J. Noland

Lark Cowart

16TH JUD SUBCIR 1

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT 16th JUDICIAL CIRCUIT 1st SUBCIRCUIT
(Vote for ONE)

Rene Cruz

16TH JUD SUBCIR 4

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT 16th JUDICIAL CIRCUIT 4th SUBCIRCUIT
(Vote for ONE)

No Candidate

ESR - GRUNDY/KENDALL 24

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

No Candidate

EDUCATIONAL SERVICE REGION - KANE 31

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

No Candidate

EDUCATIONAL SERVICE REGION - DEKALB 16

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

Amanda Christensen

EDUCATIONAL SERVICE REGION - LAKE 34

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

No Candidate

EDUCATIONAL SERVICE REGION- MCHENRY 44

FOR REGIONAL SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 6
(Vote for ONE)

Rigoberto Mendez

Aurora 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 14
(Vote for ONE)

No Candidate

Aurora 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Aurora 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 1
(Vote for ONE)

Brian Frechmann

Batavia 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 3
(Vote for ONE)

Howard R. Katz

Batavia 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 4
(Vote for ONE)

Jody M. Kanikula

Batavia 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 8
(Vote for ONE)

Diane Christine Kertz

Batavia 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 9
(Vote for ONE)

Tammy L. Caltagirone

Batavia 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 14
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 15
(Vote for ONE)

John Dodo

Batavia 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 17
(Vote for ONE)

Howard S. Miller

Batavia 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 19
(Vote for ONE)

Michael Lowery

Batavia 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Batavia 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Batavia 21
(Vote for ONE)

Mark Guethle

Adrien Aaron

Blackberry 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Blackberry 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 2
(Vote for ONE)

Angela M. Price

Blackberry 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Blackberry 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 4
(Vote for ONE)

Franklin D. Klaus

Blackberry 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 5
(Vote for ONE)

Heidi DeMarco

Blackberry 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Blackberry 6
(Vote for ONE)

Megan Bartlett

Big Rock 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Big Rock 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Big Rock 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Big Rock 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Burlington 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Burlington 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 1
(Vote for ONE)

Nicolas G. "Nico" Jimenez

Campton 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 2
(Vote for ONE)

Charles Cappell

Campton 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Campton 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Campton 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 1
(Vote for ONE)

Mary Warner

Dundee 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 4
(Vote for ONE)

Joseph C. Wasner

Dundee 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 5
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 7
(Vote for ONE)

Joseph R. Haimann

Dundee 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 11
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 14
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 17
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 18
(Vote for ONE)

Jacob D. Serafini

Dundee 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 20
(Vote for ONE)

Paul J. Setze

Dundee 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 22
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 23
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 24
(Vote for ONE)

Cathy Gyiraszin

Dundee 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 25
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 26
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 27
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 28
(Vote for ONE)

Christine Birkett

Dundee 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 29
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 30
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 31
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 32
(Vote for ONE)

Jim Malone

Dundee 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 33
(Vote for ONE)

No Candidate

Dundee 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 34
(Vote for ONE)

Nancy Zettler

Dundee 35 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Dundee 35
(Vote for ONE)

Christopher W. Kious

Elgin 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 1
(Vote for ONE)

Joseph P. Mc Keown, III

Elgin 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 3
(Vote for ONE)

Robert D. Bedard

Lisa Madrid

Elgin 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 4
(Vote for ONE)

Donna J. Griffin-Lego

Elgin 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 5
(Vote for ONE)

Edward E. Hanson

Elgin 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 6
(Vote for ONE)

Kyle Bolyard

Elgin 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 8
(Vote for ONE)

Sandra Kaptain

Elgin 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 9
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 11
(Vote for ONE)

Winfried C. Cooper, Jr

Elgin 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 12
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 13
(Vote for ONE)

Jean U. Cattron

Elgin 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 14
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 15
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 16
(Vote for ONE)

Candida M. Kyle

Elgin 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 17
(Vote for ONE)

Christopher G. Berry

Elgin 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 22
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 23
(Vote for ONE)

Susan D. Collins

Elgin 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 24
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 25
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 26
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 27
(Vote for ONE)

Michael A. Rende

Elgin 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 28
(Vote for ONE)

Jose "Alfredo" Villalobos

Elgin 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 29
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 30
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 31
(Vote for ONE)

Julia D. Hut

Elgin 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 32
(Vote for ONE)

Franklin F. Ramirez

Elgin 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 33
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 34
(Vote for ONE)

William Becker

Elgin 35 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 35
(Vote for ONE)

Carl Strathmann

Elgin 36 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 36
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 37 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 37
(Vote for ONE)

Clifford J. Olson

Elgin 38 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 38
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 39 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 39
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 40 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 40
(Vote for ONE)

Arthur Malm

Elgin 41 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 41
(Vote for ONE)

Patrick Gordon

Elgin 42 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 42
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 43 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 43
(Vote for ONE)

Randy Hopp

Kathleen Newcomb

Elgin 44 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 44
(Vote for ONE)

Janice Bennett

Elgin 45 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 45
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 46 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 46
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 47 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 47
(Vote for ONE)

Willie Clements

Elgin 48 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 48
(Vote for ONE)

Jody Schmeck

Elgin 49 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 49
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 50 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 50
(Vote for ONE)

Vincent Rychtanek

Elgin 51 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 51
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 52 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 52
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 53 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 53
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 54 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 54
(Vote for ONE)

Dennis Dilley

Elgin 55 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 55
(Vote for ONE)

Megan Larson

Elgin 56 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 56
(Vote for ONE)

Lois Ann Swatscheno

Elgin 57 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 57
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 58 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 58
(Vote for ONE)

No Candidate

Elgin 59 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Elgin 59
(Vote for ONE)

Verner Tepe

Geneva 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 1
(Vote for ONE)

Sara Holing

Geneva 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 5
(Vote for ONE)

William Koehl

Geneva 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 6
(Vote for ONE)

Mark Shumow

Geneva 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 8
(Vote for ONE)

Victoria Davidson-Bell

Geneva 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 9
(Vote for ONE)

William Malecki

Geneva 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 10
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 11
(Vote for ONE)

John Kohlstrand

Geneva 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 12
(Vote for ONE)

John Rice

Geneva 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 13
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 14
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 15
(Vote for ONE)

Becky Kruse

Geneva 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 16
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 17
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 18
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 19
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 20
(Vote for ONE)

No Candidate

Geneva 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Geneva 21
(Vote for ONE)

No Candidate

Hampshire 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Hampshire 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Hampshire 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Hampshire 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Kaneville 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Kaneville 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Plato 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Plato 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 2
(Vote for ONE)

Carol J. Nightingale

Plato 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Plato 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 2
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 5
(Vote for ONE)

Nancy Baron

Rutland 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 6
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 7
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 8
(Vote for ONE)

No Candidate

Rutland 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Rutland 9
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 1
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 2
(Vote for ONE)

Sean Baker

St. Charles 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 3
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 4
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 5
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 6
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 7 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 7
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 8 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 8
(Vote for ONE)

James J. Flanigan

St. Charles 9 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 9
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 10 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 10
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 11 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 11
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 12 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 12
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 13 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 13
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 14 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 14
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 15 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 15
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 16 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 16
(Vote for ONE)

John H. Perryman

St. Charles 17 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 17
(Vote for ONE)

Richard Treonis

St. Charles 18 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 18
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 19 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 19
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 20 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 20
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 21 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 21
(Vote for ONE)

Marie M. Powell

St. Charles 22 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 22
(Vote for ONE)

Corinne M. Pierog

St. Charles 23 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 23
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 24 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 24
(Vote for ONE)

Nadia B. Daley

St. Charles 25 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 25
(Vote for ONE)

Stephen Bruesewitz

St. Charles 26 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 26
(Vote for ONE)

Linda Robertson

St. Charles 27 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 27
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 28 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 28
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 29 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 29
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 30 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 30
(Vote for ONE)

David Stohler

St. Charles 31 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 31
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 32 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 32
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 33 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 33
(Vote for ONE)

No Candidate

St. Charles 34 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, St. Charles 34
(Vote for ONE)

William Kevin Bachman

Sugar Grove 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Sugar Grove 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 2
(Vote for ONE)

Philip A. Silagi

Sugar Grove 3 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 3
(Vote for ONE)

No Candidate

Sugar Grove 4 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 4
(Vote for ONE)

No Candidate

Sugar Grove 5 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 5
(Vote for ONE)

Amy Hain

Sugar Grove 6 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Sugar Grove 6
(Vote for ONE)

Sandra A. King

Virgil 1 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Virgil 1
(Vote for ONE)

No Candidate

Virgil 2 Precinct Committeeman

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN, Virgil 2
(Vote for ONE)

No Candidate